8 pazīmes, kuras liecina par to, ka dators ātri salūzīs

Mēs visi zinām, ka datori, agrāk vai vēlāk salūzt, bet ikviens no mums, līdz pēdējam brīdim cer, ka tas nenotiks. Ja dators ir sācis niķoties, daudz vienkāršāk to ir restartēt un cerēt, ka atkal viss darbosies un nebūs nekādu problēmu.

Bet tad, pēkšņi notiek kaut kas nopietns un turpināt strādāt ar datoru, vairs nav iespējams. Jums ļoti paveiksies, ja salūzīs tikai “bleķi” un jūs nebūsiet neko pazaudējis no svarīgiem datiem, viss kā vienmēr notiek visnepiemērotākajā un visnegaidītākajā brīdī.

Bet, lielākajā vairumā gadījumu, dators nesalūzt pēkšņi, par tā iziešanu no ierindas, mums jau ir ziņojuši noteikti signāli, uz kuriem būtu vajadzējis reaģēt ar pienācīgu cieņu, it īpaši, ja tie atkārtojas.

Cietais disks ir sācis skaļāk un lēnāk strādāt

Cietais disks (HDD) – tā ir mehāniska ierīce un šobrīd nepaceļas jautājums, tas salūzīs vai nē. Jautājums ir, kad salūzīs? Daudzi no mums vecos, cietos diskus nomaina jau ilgu laiku pirms tam, kad tie būtu spējīgi salūzt, bet daudziem, šie diski darbojas gadu desmitiem ilgi un viss ir kārtībā.

Bet, diemžēl, tas tomēr notiek, HDD iziešana no ierindas, nav tas briesmīgākais, kas var notikt ar datoru. Jūs varat pazaudēt, smagā darbā iegūtos materiālus, fotogrāfijas, bet tos ir iespējams atjaunot. Te nav īpaša iemesla uztraukties.

Pazīmes, kura liecina par to, ka var salūzt cietais disks ir: diska griešanās ir kļuvusi manāmi skaļāka un tas ir sācis strādāt daudz lēnāk, jūs nevarat palaist jums vajadzīgās programmas, visu laiku notiek kļūdas ar failiem.

Viss ir sācis strādāt daudz lēnāk

Sistēma Microsoft Windows ir iekārtota tā, ka visu laiku tiek piesārņota. Jo vairāk programmu ir uzstādīts, jo lēnāk strādā sistēma. Pat ja mēs ar laiki no tām programmām atbrīvojamies, “atkritumi “paliek tik un tā. Ar laiku tas atsaucas un dators sāk strādāt daudz lēnāk, kad viss kļūst pavisam slikti – sistēmu pārinstalē. Tā ir normāla situācija.

Viss ir citādāk, ja nekas nemainās, un viss strādā daudz lēnāk. Var mēģināt, ar zināmām, metodēm palielināt sistēmu darbību, bet ja nekas nesanāk, tad ir iespējams, ka dators ir pārkarsis, vai ar to ir noticis vēl kaut kas, daudz nopietnāks.

Artefakti uz monitora ekrāna

Ja uz ekrāna sāk parādīties kaut kas nesaprotams, tas liecina, ka kaut kas nav kārtībā ar videokarti. Artefakti biežāk ir satopami spēļu laikā, tas arī ir slikti. Šajā gadījumā vajag iztīrīt videokartes ventilatoru no putekļiem, jāapskatās arī, vai tas vispār vēl darbojas. Ja ventilators joprojām griežas slikti, tad to vajag nomainīt, citādāk video čips pārkārsīs un pārdegs. Nopietnākos gadījumos vajadzēs remontu vai videokartes maiņu.

Skaļi strādā ventilatori

Ir datori, kuri strādā klusi un ir datori, kuri strādā skaļi. Ja jums dators ir sen, jūs jau noteikti esat pieradis pie tā trokšņa. Bet, ja jūs pamanāt, ka troksnis ir pamatīgi palielinājies, tas ir nopietns signāls, ka kaut kas nav kārtībā. Tas nozīmē, ka detaļas ir pārkarsušas ir var iziet no ierindas. Iesakām, uzreiz nomainīt ventilatoru, tāpēc, ka tīrīšana palīdzēs tikai uz īsu brīdi.

Skaņas signāli, kuri dzirdami ieslēdzot datoru

Ja ieslēdzot, dators ir sācis “pīkstēt”, kaut gan pirms tam tā nekad nav darījis, tad tam ir jāpievērš uzmanība. Ir iespējams, ka nākamajā reizē, jums vispār neizdosies to iedarbināt.

Dators “uzkaras uz līdzenas vietas”

Ir ļoti slikti, ja dators sāk “uzkārties uz līdzenas vietas”, piemēram, ja tam nav lielas slodzes, ja tu vienkārši sēdi internetā un lasi – un pēkšņi viss ir apstājies! Palīdzēs tikai restartēšana vai arī dators būs jāizrauj no kontakta, lai pēc tam varētu ieslēgties. Te, vainīga varētu būt mātes plate vai arī citas detaļas.

Dators pats restartējas

Tas ir tas pats, ja dators, bez īpašas slodzes pats izdomā restartēties. Tas liecina par to, ka ir problēmas ar detaļām. Diez vai jums izdosies atrisināt problēmu, neizjaucot sistēmas bloku. Pie šīs problēmas var attiecināt arī to, ka dators pats, patvaļīgi izslēdzas. Ja parādās šādas problēmas, tad visticamāk, ka ir bojāta operatīvā atmiņa, mātes plate vai barošanas bloks.

Kļūdas žurnālā Windows 7/8

Ja parādās kļūdas, tad tas ir pirmais zvans, kurš liecina, ka ar datoru nav kaut kas kārtībā.