Bezmaksas mājas lapas izveide

Nopietnas mājas lapas izveide var izmaksāt pat vairākus tūkstošus eiro, turklāt katru mēnesi ir jāmaksā arī par šīs lapas uzturēšanu, bet tajā pašā laikā ir pieejamas bezmaksas mājas lapas, kurām arī par uzturēšanu nav jāmaksā. Varētu rasties jautājums – kāpēc maksāt tik lielu naudu, ja šādu pakalpojumu var saņemt arī bez maksas?

No profesionāļiem bieži vien nākas dzirdēt, ka bezmaksas mājas lapas tā īsti nekam nav derīgas, jo to funkciju un dizaina iespējas ir ārkārtīgi ierobežotas. Nopietniem uzņēmumiem vai iestādēm tiešām šādas lapas nebūs piemērotas, bet ja jums ir nepieciešama mājas lapa personīgajām vajadzībām, vai nelielam biznesam, ļoti iespējams, ka bezmaksas lapa būs īsti laikā. Tas ļaus izprast mājas lapas pamata darbības principus, bet ja nepieciešams, vēlāk būs iespējams izveidot jau daudz nopietnāku mājas lapu, zinot, kas tai nepieciešams. Ja plānojat veidot nelielu mājas lapu, noteikti vajadzētu iepazīties ar informāciju par bezmaksas mājas lapām un to trūkumiem, salīdzinot ar maksas lapām.

Bezmaksas lapas tiek veidotas daudz citādāk, nekā maksas lapas. Protams, arī pašam ir iespējams izveidot īstu mājas lapu ar kādu no tam paredzētajām programmām, bet ja jums nav padziļinātu zināšanu web dizainā un programmēšanā, diez vai to spēsiet paveikt. Vislabākais variants ir izmantot kādu no internetā atrodamajiem mājas lapu izveides rīkiem. Izveidot mājas lapu uz tiem ir samērā vienkārši un ir pieejami ļoti daudz variantu šiem rīkiem. Katram no tiem ir pieejamas mazliet atšķirīgas funkcijas un dizaini, tāpēc ir iespējas izvēlēties sev piemērotāko.

Šādā veidā izveidotām mājas lapām ir daudz priekšrocību. Pirmkārt, gan to izveide, gan arī uzturēšana ir bez maksas. Profesionāli veidotajām mājas lapām ir jāmaksā arī par to uzturēšanu uz servera, kas nozīmē pastāvīgus izdevumus visu laiku. Otrkārt, pie šādas mājas lapas var tikt dažu minūšu, vai maksimums stundas laikā. Nopietnākas lapas, turpretī, ir jāveido pat vairākas dienas.

Protams, tām ir arī neskaitāmi daudz trūkumu. Pats būtiskākais, protams, ir ierobežotais funkciju skaits. Šādā veidā visticamāk būs iespējams izveidot mājas lapu ar dažām sadaļām un attēlu un video platformu, bet neko vairāk. Arī dizaina iespējas ir ierobežotas. Protams, ka nebūs iespējams izveidot personalizētu dizainu. Labākajā gadījumā tiks piedāvātas vairākas dizaina sagataves, no kurām iespējams izvēlēties sev piemērotāko, bet jārēķinās, ka tāds pats dizains būs arī daudzām citām lapām. Šāda lapa arī nebūs bezmaksas visu laiku, pēc noteikta perioda, tiks pieprasīta samaksa, ja vēlēsieties lapu saglabāt. Vēl šādas lapas būs grūti atrast meklētājprogrammās, kas nozīmē daudz mazāku lapas popularitāti. Tas ir būtisks mīnuss, ja ar šīs mājas lapas palīdzību vēlaties popularizēt sevi vai savu uzņēmu. Arī domēna nosaukums visticamāk būs garš, sarežģīts un nepievilcīgs. Īsāk sakot, šāda mājas lapa, salīdzinot ar maksas lapām, būs lēnāka un daudzējādā ziņā nepievilcīgāka.

Kopumā var teikt, ka bezmaksas mājas lapa var noderēt kā sākuma variants, īslaicīgai darbībai. Tas var darboties kā ievads, lai saprastu, kas nepieciešams īstajai mājas lapai. Ja mājas lapa ir nepieciešama uzņēmumam, institūcijai, projektam, vai jebkādam nozīmīgam darbam, šis variants noteikti nederēs. Īstu, nopietnu mājas lapu veidošana un uzturēšana vienmēr būs maksas pakalpojums.