Kas ir hostings?

Hostings ir interneta mājas lapu un dažādu citu digitālu failu uzturēšana uz īpaša dators jeb servera. Jebkurš digitāls fails, tajā skaitā mājas lapa, sastāv no konkrēta datu apjoma un lai to būti iespējams apskatīt, šim digitālajam failam ir jāglabājas uz kāda datora servera. Ja ir nepieciešams, lai šis fails ir pieejams plašākai sabiedrībai jebkurā laikā, serverim, uz kura tas glabājas ir vienmēr jābūt darba kārtībā. Vienkāršāk sakot, hostings ir pakalpojums, kas nodrošina dažādu digitālu datu nepārtrauktu pieejamību jebkurā vietā pasaulē, kur ir interneta pieslēgums.

Hostingu var veikt, izmantojot jebkuru datoru, kam ir interneta pieslēgums, bet lai spētu nodrošināt šī pakalpojuma kvalitāti ir nepieciešama daudz sarežģītāka aparatūra. Kvalitatīvs hostings nodrošina pilnvērtīgu datu aizsardzību, nepārtrauktu un ātru piekļuvi datiem, labu servisu un plašu pakalpojumu klāstu. Lai tas viss būtu iespējams ir nepieciešams ļoti labs dators jeb serveris, kurš bez pārtraukuma var darboties ilgu laiku. Uz šiem speciālajiem serveriem dati tiek glabāti vairākās kopijās, lai kļūdas gadījumā tos būtu iespējams atjaunot. Hostinga serveriem ir arī daudzas citas papildus opcijas, lai nodrošinātu šī pakalpojuma kvalitāti.

Hostinga pakalpojums pēc savas būtības ir šī servera un pārējās aparatūras noma. Ir pieejami vairāki hostinga pakalpojuma sniedzēji, no kuriem jūs varat izvēlēties sev piemērotāko gan kvalitātes, gan cenas, gan piedāvāto pakalpojumu veida ziņā. Ir iespējams saņemt tādus pakalpojumus kā vienas mājas lapas uzturēšana uz kopējā servera, gan arī sava virtuālā servera iznomāšana. Abos gadījumos par jūsu mājas lapas pieejamību, datu drošību un citiem aspektiem atbildēs šis pakalpojuma sniedzējs, līgumā noteiktajā kārtībā.
Ja jums ir nepieciešams šāds pakalpojums noteikti ir jāpievērš uzmanība vairākiem kritērijam, lai izvēlētos sev piemērotāko. Svarīgākais ir pakalpojuma jeb servera darbības ātrums, kuru var noteikt pēc tādiem parametriem kā interneta pieslēguma kvalitāte un paša servera detaļu kvalitāte. Vēl ir jāzina kāds ir servera darbības laiks jeb cik ilgi serveris var nodrošināt pilnvērtīgu darbību, bez pārtraukumiem. Ja šādus datus izvērtēt jums šķiet pārāk sarežģīti, tad noteikti jāpievērš uzmanība tam, cik katrs pakalpojuma sniedzējs ir populārs un cik daudz tam ir lojālo klientu, kuri ir apmierināti ar saņemtajiem pakalpojumiem. Protams, noteikti ir jāņem vērā arī cena. Sarežģītākas mājas lapas vai datu virknes uzturēšana, kurai ir lielāks datu apjoms, būs dārgāka, tāpēc jāizpēta dažādu pakalpojumu sniedzēju cenas līdzīga apjoma pakalpojumiem.

Ja aparatūru nomāt nevēlaties, tad serveri varat arī iegādāties un pats pēc tam veikt visu turpmāko mājas lapas uzturēšanu, bet tas būs ievērojami dārgāk un sarežģītāk. Ja jums pašam nav specifisku zināšanu par šādu serveru darbību, tāpat būs nepieciešama speciālista palīdzība, kurš veiks galvenās servera uzturēšanas darbības, kā, piemēram, programmatūras uzstādīšanu un datu kopiju veidošanu. Vēl noteikti ir jānodrošina ļoti labs interneta pieslēgums bez pārtraukumiem. Lai uzturētu vienu mājas lapu, noteikti nav vērts pirkt savu serveri, jo tas būs gan daudz dārgāk, gan laikietilpīgāk.

Ja jums ir nepieciešama kādas mājas lapas uzturēšana, kuras darbību ir jānodrošina visu diennakti, bet jums pašam nav ne laika, ne zināšanu tās uzturēšanai, noteikti meklējiet sev piemērotāko hostinga pakalpojumu sniedzēju. Tas ir izdevīgs darījums, jo profesionāļi daudz labāk spēs veikt šo uzdevumu, turklāt tas būs arī lētāk.

Kā izvēlēties hostinga pakalpojumu sniedzēju?

Ja jums ir sava mājas lapa vai plānojat tādu izveidot, iespējams esat interesējies par tādu pakalpojumu kā mājas lapas hostings. Izvēlēties pareizo mājas lapas uzturētāju ir ļoti būtiski, jo no tā lielā mērā ir atkarīgs kādus panākumus jūsu mājas lapa gūs un cik kvalitatīvi tā darbosies. Mūsdienās hostingu piedāvā ļoti daudzi pakalpojumu sniedzēji, tāpēc izvēlēties labāko un sev piemērotāko, bez specifiskām zināšanām, varētu būt diezgan sarežģīti, bet izvērtējot tos pēc noteiktiem kritērijiem, šo uzdevumu var ievērojami atvieglot.
Visvienkāršāk atrast labāko mājas lapu uzturētāju, var izpētot iepriekšējo klientu atsauksmes. Internetā noteikti būs iespējams atrast kādas atsauksmes par populārākajiem hostinga pakalpojumu sniedzējiem. Visbiežāk atsauksmes var atrast dažādos interneta forumos un domubiedru grupās, bet jāuzmanās no anonīmajiem komentētājiem. Tie var būt konkurenti, kas cenšas nomelnot citus pakalpojuma sniedzējus. Ja nekādas atsauksmes atrast neizdodas, varat apmeklēt paša hostinga pakalpojuma sniedzēja mājas lapu, jo tur var būt informācija par to, kas ir viņu klienti un kuras ir viņu uzturētās mājas lapas. Arī tas ir labs veids kā pārbaudīt pakalpojumu sniedzēja uzticamību un klientu apmierinātību.
Vēl ir iespējams pārbaudīt hostinga pakalpojumu sniedzēju attieksmi pret klientiem, pirms līguma slēgšanas. Bieži vien mājas lapu īpašnieki ar interneta starpniecību noslēdz līgumu ar pirmo atrasto hostinga pakalpojuma sniedzēju un tikai tad, kad saskaras ar pirmajām problēmām, sazinās ar viņu pārstāvjiem. Labāk ir jau sākumā pārbaudīt cik atsaucīgs ir katrs uzņēmums un kā viņi cenšas atrast klientiem piemērotus risinājumus. Tas ir arī labs vaids kā pārbaudīt viņu zināšanas par hostinga pakalpojumiem, jo ja viņi neparīs atbildēt uz specifiskiem jautājumiem, diez vai viņi spēs praktiski nodrošināt kvalitatīvu mājas lapas uzturēšanu.

Ja pats šo to zināt par mājas lapu uzturēšanu, noteikti jāpievērš uzmanība dažādiem tehniskiem parametriem. Pirmkārt, jāizvērtē viss, kas attiecas uz drošību. Jāizpēta, kāds ir katra hostinga pakalpojumu sniedzēja piedāvātais servera ātrums un darbaspēja. Noteikti jāpārliecinās par to, ka dati uz servera tiks saglabāti vairākās kopijās.

Parametri, kuriem bieži vien tiek pievērsta vislielākā uzmanība, izvēloties mājas lapas uzturētāju ir joslas platums un datu apjoms, taču tas ir nepieciešams tikai tad, ja plānojat, ka jūsu mājas lapa kļūs ārkārtīgi populāra un apjomīga. Ja plānojat, ka mājas lapa būs parasta, vidusmēra lapa, nav vērts meklēt ārkārtīgi lielu datu apjomu. Parasti tāpat tiek izmantota tikai ļoti neliela daļa no hostinga pakalpojuma sniedzēja piedāvātā apjoma.

Noteikti ir jāprot izvairīties no krāpniekiem. Parasti krāpniekus var atpazīt pēc nereāli labiem un lētiem piedāvājumiem. Ja kāda hostinga pakalpojuma sniedzēja solījumi ievērojami atšķiras no pārējiem, tie visticamāk nebūs patiesi. Noteikti nevajag izvēlēties šādu uzņēmumu pakalpojumus, ja vien jums ar to nav bijusi kāda iepriekšēja pozitīva pieredze.
Visbeidzot, ja vēlaties lai jūsu mājas lapa būtu tiešām kvalitatīva un uzticama, neizvirziet par galveno izvēles kritēriju pakalpojuma cenu. Lētākais piedāvājums noteikti nebūs labākais. Protams, ja sākumā jums nav vajadzīga ļoti nopietna mājas lapa, varat izvēlēties mazliet lētāku variantu un pēc tam pāriet uz ko nopietnāku, bet tādā gadījumā ir rūpīgi jāizlasa līguma nosacījumi, lai nenāktos maksāt soda naudas par līguma slēgšanu.