Kā izvēlēties hostinga pakalpojumu sniedzēju?

Ja jums ir sava mājas lapa vai plānojat tādu izveidot, iespējams esat interesējies par tādu pakalpojumu kā mājas lapas hostings. Izvēlēties pareizo mājas lapas uzturētāju ir ļoti būtiski, jo no tā lielā mērā ir atkarīgs kādus panākumus jūsu mājas lapa gūs un cik kvalitatīvi tā darbosies. Mūsdienās hostingu piedāvā ļoti daudzi pakalpojumu sniedzēji, tāpēc izvēlēties labāko un sev piemērotāko, bez specifiskām zināšanām, varētu būt diezgan sarežģīti, bet izvērtējot tos pēc noteiktiem kritērijiem, šo uzdevumu var ievērojami atvieglot.
Visvienkāršāk atrast labāko mājas lapu uzturētāju, var izpētot iepriekšējo klientu atsauksmes. Internetā noteikti būs iespējams atrast kādas atsauksmes par populārākajiem hostinga pakalpojumu sniedzējiem. Visbiežāk atsauksmes var atrast dažādos interneta forumos un domubiedru grupās, bet jāuzmanās no anonīmajiem komentētājiem. Tie var būt konkurenti, kas cenšas nomelnot citus pakalpojuma sniedzējus. Ja nekādas atsauksmes atrast neizdodas, varat apmeklēt paša hostinga pakalpojuma sniedzēja mājas lapu, jo tur var būt informācija par to, kas ir viņu klienti un kuras ir viņu uzturētās mājas lapas. Arī tas ir labs veids kā pārbaudīt pakalpojumu sniedzēja uzticamību un klientu apmierinātību.
Vēl ir iespējams pārbaudīt hostinga pakalpojumu sniedzēju attieksmi pret klientiem, pirms līguma slēgšanas. Bieži vien mājas lapu īpašnieki ar interneta starpniecību noslēdz līgumu ar pirmo atrasto hostinga pakalpojuma sniedzēju un tikai tad, kad saskaras ar pirmajām problēmām, sazinās ar viņu pārstāvjiem. Labāk ir jau sākumā pārbaudīt cik atsaucīgs ir katrs uzņēmums un kā viņi cenšas atrast klientiem piemērotus risinājumus. Tas ir arī labs vaids kā pārbaudīt viņu zināšanas par hostinga pakalpojumiem, jo ja viņi neparīs atbildēt uz specifiskiem jautājumiem, diez vai viņi spēs praktiski nodrošināt kvalitatīvu mājas lapas uzturēšanu.

Ja pats šo to zināt par mājas lapu uzturēšanu, noteikti jāpievērš uzmanība dažādiem tehniskiem parametriem. Pirmkārt, jāizvērtē viss, kas attiecas uz drošību. Jāizpēta, kāds ir katra hostinga pakalpojumu sniedzēja piedāvātais servera ātrums un darbaspēja. Noteikti jāpārliecinās par to, ka dati uz servera tiks saglabāti vairākās kopijās.

Parametri, kuriem bieži vien tiek pievērsta vislielākā uzmanība, izvēloties mājas lapas uzturētāju ir joslas platums un datu apjoms, taču tas ir nepieciešams tikai tad, ja plānojat, ka jūsu mājas lapa kļūs ārkārtīgi populāra un apjomīga. Ja plānojat, ka mājas lapa būs parasta, vidusmēra lapa, nav vērts meklēt ārkārtīgi lielu datu apjomu. Parasti tāpat tiek izmantota tikai ļoti neliela daļa no hostinga pakalpojuma sniedzēja piedāvātā apjoma.

Noteikti ir jāprot izvairīties no krāpniekiem. Parasti krāpniekus var atpazīt pēc nereāli labiem un lētiem piedāvājumiem. Ja kāda hostinga pakalpojuma sniedzēja solījumi ievērojami atšķiras no pārējiem, tie visticamāk nebūs patiesi. Noteikti nevajag izvēlēties šādu uzņēmumu pakalpojumus, ja vien jums ar to nav bijusi kāda iepriekšēja pozitīva pieredze.
Visbeidzot, ja vēlaties lai jūsu mājas lapa būtu tiešām kvalitatīva un uzticama, neizvirziet par galveno izvēles kritēriju pakalpojuma cenu. Lētākais piedāvājums noteikti nebūs labākais. Protams, ja sākumā jums nav vajadzīga ļoti nopietna mājas lapa, varat izvēlēties mazliet lētāku variantu un pēc tam pāriet uz ko nopietnāku, bet tādā gadījumā ir rūpīgi jāizlasa līguma nosacījumi, lai nenāktos maksāt soda naudas par līguma slēgšanu.