Kas ir hostings?

Hostings ir interneta mājas lapu un dažādu citu digitālu failu uzturēšana uz īpaša dators jeb servera. Jebkurš digitāls fails, tajā skaitā mājas lapa, sastāv no konkrēta datu apjoma un lai to būti iespējams apskatīt, šim digitālajam failam ir jāglabājas uz kāda datora servera. Ja ir nepieciešams, lai šis fails ir pieejams plašākai sabiedrībai jebkurā laikā, serverim, uz kura tas glabājas ir vienmēr jābūt darba kārtībā. Vienkāršāk sakot, hostings ir pakalpojums, kas nodrošina dažādu digitālu datu nepārtrauktu pieejamību jebkurā vietā pasaulē, kur ir interneta pieslēgums.

Hostingu var veikt, izmantojot jebkuru datoru, kam ir interneta pieslēgums, bet lai spētu nodrošināt šī pakalpojuma kvalitāti ir nepieciešama daudz sarežģītāka aparatūra. Kvalitatīvs hostings nodrošina pilnvērtīgu datu aizsardzību, nepārtrauktu un ātru piekļuvi datiem, labu servisu un plašu pakalpojumu klāstu. Lai tas viss būtu iespējams ir nepieciešams ļoti labs dators jeb serveris, kurš bez pārtraukuma var darboties ilgu laiku. Uz šiem speciālajiem serveriem dati tiek glabāti vairākās kopijās, lai kļūdas gadījumā tos būtu iespējams atjaunot. Hostinga serveriem ir arī daudzas citas papildus opcijas, lai nodrošinātu šī pakalpojuma kvalitāti.

Hostinga pakalpojums pēc savas būtības ir šī servera un pārējās aparatūras noma. Ir pieejami vairāki hostinga pakalpojuma sniedzēji, no kuriem jūs varat izvēlēties sev piemērotāko gan kvalitātes, gan cenas, gan piedāvāto pakalpojumu veida ziņā. Ir iespējams saņemt tādus pakalpojumus kā vienas mājas lapas uzturēšana uz kopējā servera, gan arī sava virtuālā servera iznomāšana. Abos gadījumos par jūsu mājas lapas pieejamību, datu drošību un citiem aspektiem atbildēs šis pakalpojuma sniedzējs, līgumā noteiktajā kārtībā.
Ja jums ir nepieciešams šāds pakalpojums noteikti ir jāpievērš uzmanība vairākiem kritērijam, lai izvēlētos sev piemērotāko. Svarīgākais ir pakalpojuma jeb servera darbības ātrums, kuru var noteikt pēc tādiem parametriem kā interneta pieslēguma kvalitāte un paša servera detaļu kvalitāte. Vēl ir jāzina kāds ir servera darbības laiks jeb cik ilgi serveris var nodrošināt pilnvērtīgu darbību, bez pārtraukumiem. Ja šādus datus izvērtēt jums šķiet pārāk sarežģīti, tad noteikti jāpievērš uzmanība tam, cik katrs pakalpojuma sniedzējs ir populārs un cik daudz tam ir lojālo klientu, kuri ir apmierināti ar saņemtajiem pakalpojumiem. Protams, noteikti ir jāņem vērā arī cena. Sarežģītākas mājas lapas vai datu virknes uzturēšana, kurai ir lielāks datu apjoms, būs dārgāka, tāpēc jāizpēta dažādu pakalpojumu sniedzēju cenas līdzīga apjoma pakalpojumiem.

Ja aparatūru nomāt nevēlaties, tad serveri varat arī iegādāties un pats pēc tam veikt visu turpmāko mājas lapas uzturēšanu, bet tas būs ievērojami dārgāk un sarežģītāk. Ja jums pašam nav specifisku zināšanu par šādu serveru darbību, tāpat būs nepieciešama speciālista palīdzība, kurš veiks galvenās servera uzturēšanas darbības, kā, piemēram, programmatūras uzstādīšanu un datu kopiju veidošanu. Vēl noteikti ir jānodrošina ļoti labs interneta pieslēgums bez pārtraukumiem. Lai uzturētu vienu mājas lapu, noteikti nav vērts pirkt savu serveri, jo tas būs gan daudz dārgāk, gan laikietilpīgāk.

Ja jums ir nepieciešama kādas mājas lapas uzturēšana, kuras darbību ir jānodrošina visu diennakti, bet jums pašam nav ne laika, ne zināšanu tās uzturēšanai, noteikti meklējiet sev piemērotāko hostinga pakalpojumu sniedzēju. Tas ir izdevīgs darījums, jo profesionāļi daudz labāk spēs veikt šo uzdevumu, turklāt tas būs arī lētāk.