Kas nosaka mājas lapas izveides cenu?

Ja kādreiz esat interesējies par mājas lapu izveides pakalpojumiem, noteikti būsiet pamanījis, ka šādu pakalpojumu sniedzēji piedāvā ļoti atšķirīgas cenas. Tā galvenais iemesls ir tas, ka arī pašas mājas lapas var būt ļoti atšķirīgas un lai nekļūdītos ar pakalpojuma sniedzēja izvēli, noteikti ir jāzina, kas šajās cenās ir un kas nav iekļauts.

Vislētākie pakalpojumi visticamāk sevī iekļaus tikai pašu mājas lapas pamatu, kā, piemēram, hostingu jeb lapas uzturēšanu uz servera un domēnu. Hostingam arī ir dažādas cenas, kas atkarīgas no daudziem faktoriem, bet vidēji sarežģītas mājas lapas uzturēšana vidēji izmaksā aptuveni 3 – 5 EUR mēnesī. Arī domēna noma var maksāt dažādi, bet parasti cenas ir samērā nelielas. Tomēr ar hostingu un domēnu nepietiek veiksmīgai mājas lapas darbībai. Ir nepieciešams izstrādāt arī pašu mājas lapas saturu, ko izdarīt nav nemaz tika vienkārši.

Ja vien jums pašam nav zināšanas programmēšanā, nāksies izdot diezgan daudz naudas, lai uzprogrammētu mājas lapu. Jums būs nepieciešama profesionāla programmētāja palīdzība. Mājas lapu programmētāji ar pieredzi un pietiekamām zināšanām par darbu varētu prasīt aptuveni 15 EUR stundā. Protams, var atrast arī lētākus piedāvājumus, bet ja vēlaties lai darbs tiktu paveikts salīdzinoši ātri un profesionāli, būs jārēķinās ar lielākām izmaksām. Mājas lapu ar satura vadības sistēmu, kurai ir aptuveni piecas sadaļas, attēlu un video platforma un vienkāršs dizains, var izveidot nedēļas laikā. Tātad izmaksas jau sastāda vairākus simtus eiro, pat samērā vienkāršai mājas lapai. Mūsdienās gan ir iespējams arī izstrādāt mājas lapu tiešsaistē. Tam nav nepieciešamas tik specifiskas zināšanas programmēšanā, līdz ar to, šādu lapu ir iespējams vai nu izstrādāt pašam, vai arī lūgt mazāk zinoša, līdz ar to arī zemāk apmaksāta, programmētāja palīdzību. Šādas mājas lapas izveide izmaksātu daudz mazāk, bet tā pavisam noteikti nebūtu tik kvalitatīva.

Ja ir nepieciešams izveidot ļoti kvalitatīvu mājas lapu ar personalizētu dizainu, izmaksas jau pārsniegs tūkstoš eiro. Šādā gadījumā nepieteiks vien ar programmētāja palīdzību. Mājas lapu dizainu izstrādā īpašs web dizaineris. Lai šo dizainu uzprogrammētu, gan tāpat būs nepieciešama programmētāja palīdzība. Šo abu profesionāļu kopējais darbs nebūs lēts. Šādu pakalpojumu gan parasti izvēlas tikai tad, ja mājas lapa ir paredzēta kādam lielam uzņēmumam, institūcijai projektam vai kam citam.

Arī par īpašām mājas lapas funkcijām ir jāmaksā papildus. Ja ir nepieciešams, kas vairāk par vienkāršām sadaļām ar attēlu un video platformām, cena noteikti sasniegs vairākus tūkstošus. Šādas lapas parasti ir sociālo tīklu lapas vai īpašu iestāžu lapas, kas satur sarežģītas datu bāzes, sadaļas vairākās valodās un citu informāciju.

Protams, visiem minētajiem pakalpojumiem arī ir dažādas cenas. Gan dizaineri, gan programmētāji, gan citi speciālisti, katrs strādā par atšķirīgām summām, tāpēc pirms izvēles izdarīšanas, noteikti ir jāapskata un jāizvērtē vairāki piedāvājumi.
Vēl ir arī citi faktori, kas var ietekmēt mājas lapu izveides kopējo cenu, bet ņemot vērā visu uzskaitīto, ir skaidrs, kāpēc dažu mājas lapu izveide un uzturēšana sasniedz vien dažus desmitus eiro, bet citu, pat vairākus tūkstošus. Viss ir atkarīgs no tā, cik sarežģīta mājas lapa ir nepieciešama un nedaudz arī no tā, kādu pakalpojuma sniedzēju izvēlaties.