Mājas lapas plānošana

Lai mājas lapa būtu veiksmīga, ir jāpievērš liela uzmanība dažādiem sīkumiem un it kā šķietami nenozīmīgām lietām. Pie tā visa piedomāt būs daudz vieglāk, ja mājas lapai tiks izstrādāt plāns. Ja mājas lapa tiks vispirms veiksmīgi izplānota, varēsiet rēķināties ar daudz mazākām kopējām izmaksām, īsāku izstrādes laiku un lielāku mājas lapas apmeklētāju skaitu.

Pirmkārt, ir rūpīgi jāpiedomā pie domēna nosaukuma. Tam ir jābūt īsam un viegli iegaumējamam. Tas tiešām spēj ietekmēt ļoti daudz, jo, ja domēna nosaukumu nevarēs atcerēties, visticamāk mājas lapu cilvēki apmeklēs tikai vienu reizi. Neefektīvs domēna nosaukums ir viens no iemesliem, kāpēc nav ieteicams izmantot internetā pieejamos mājas lapu veidošanas rīkus. Tajos veidotajām mājas lapām ir gari, sarežģīti domēna nosaukumi.

Mājas lapas nav lētas un nereti nākas paņemt kredītu “бързи кредити онлайн” ko pēc tam ir grūti atmaksāt, bet ja tiek saņemts bez papīru kredīts “безлихвен кредит” tad tas ir daudz vienkāršāk!

Vēl ir rūpīgi jāizvēlas hostinga pakalpojumu sniedzējs. Ne vienmēr kā galveno kritēriju ir jāizvirza cenu. Izvēloties hostingu ir jāpievērš ļoti liela uzmanība datu drošībai, ātrumam, esošo klientu apmierinātībai un lojalitātei utt. No hostinga ir atkarīgs, vai mājas lapa darbosies ātri un bez kļūdām, tāpēc pret to nevar izturēties pavirši. Hostinga pakalpojumus mūsdienās piedāvā ļoti daudzi uzņēmumi, tāpēc to izpētei ir jāvelta daudz laika.

Pirms lapas izstrādes ir jāizvirza precīzi mājas lapas mērķi. Saprotot, ko ar šo lapu jūs gribat panākt, jums būs daudz vieglāk veikt visu turpmāko plānošanu. Vienalga, vai ar šīs mājas lapas palīdzību gribat gūt peļņu, popularizēt sevi vai savu uzņēmumu vai jebko citu, ir jāprot to saprast pirms ir uzsākta reāla lapas izveide. Tikai tad būs iespējams visus aspektus veidot tā, lai mērķis tiktu sasniegts.

Pēc tam ir jāsāk domāt par to, kādu programmu izmantot mājas lapas izveidei. Ja par mājas lapu praktisko veidošanu neko nezināt, vislabāk būtu paļauties uz profesionālā viedokli un atļaut viņa darīt savu daru, bet ja jums pašam ir zināšanas programmēšanā, par to noteikti vajag rūpīgi padomāt. Tieši mājas lapas īpašnieks vislabāk zina, ko viņš vēlas no šīs lapas iegūt un no tā būs atkarīga arī visa tālākā mājas lapas plānošana.

Pēc tam ir jāsāk plānot lapas dizainu. Tas ir ļoti sarežģīts process, jo ir jāizzina potenciālo mājas lapas apmeklētāju un izmantotāju vēlmes. Vislabāk būtu šo darbu uzticēt web dizainerim, bet ja jums pašam ir konkrētas vēlmes attiecībā uz dizainu, jūs tās noteikti varat izteikt un web dizaineris ņems tās vērā vai mēģinās atrast kādu kompromisu. Pie dizaina pieskaitāmi ne tikai tādi aspekti kā fona krāsa, fonts un burtu lielums, bet arī lapas izkārtojums, izvēlnes joslas un dažādu citu atribūtu novietojums. Tas viss ir ļoti būtiski, lai lapas apmeklētājs vēlētos lapu izzināt arī tālāk un izmantot lapas sniegtās iespējas.

Nākamais ir jāplāno mājas lapas saturs. Arī saturs, protams, ir ļoti būtisks. Ir jāievēro konkrēti mājas lapas satura veidošanas vadmotīvi, bet noteikti jāiekļauj visa informācija, kas nepieciešama, lai sasniegtu pirms tam izvirzītos mājas lapas mērķus.

Vēl ir jāpiedomā arī par sociālo tiklu piesaisti mājas lapai. Tas ir labs veids kā popularizēt savu lapu. Kārtīgi jāizdomā, kuros sociālajos tīklos jūs vēlaties darboties. Jāatceras arī, ka tas ir papildus darbs, jo arī sociālo tīklu lapas ir jāveido un jāuztur.

Pašās beigās ir jāpapildina mājas lapas plāns ar dažādām sīkām detaļām. Jāizpēta citas, veiksmīgas mājas lapas un jāsalīdzina tās ar savu vīziju par ideālo mājas lapu. Kad plānojums būs izstrādāts, atliks vien praktiski visu uzprogrammēt.