Kā iepirkties gudrāk lielo izpārdošanu laikā?

Pirms iegādājies konkrēto preci, uzdod sev jautājumu: “Cik daudz šī prece ir vērta?”

Tad, kad konkrētās preces cenu iztēlojies reālās lietās, ir iespēja tiešām saprast, vai šī prece tev ir vajadzīga. Ja aizdomājies, ka pa savu mēneša algu tu varētu nopirkt tikai 5 šādas kleitas, tad tas liek aizdomāties, ka šo naudu var iztērēt lietderīgāk. Tā pat vari salīdzināt, ka daži kurpju pāri maksā tik pat, cik puse no mēneša īres summas. Tad, kad tiek pielīdzinātas apģērbu cenas ar reālām, sadzīviskām cenām, rodas atziņa, ka konkrētā prece nemaz nav tik ļoti vajadzīga, kā sākumā šķita. Padziļinātāk par šo punktu iespējams izlasīt https://www.guiasdeproductos.com/.

Ja esi noskatījis pirkumu, uzdod sev jautājumu: “Vai līdzīga lieta jau neatrodas manā skapī?

Ja tavā skapī atrodas 5 melnas kleitas, tas nenozīmē, ka 6. melnā kleita ar citu piegriezumu ir ļoti vajadzīga. Ka teikusi pasaulē slavenā dizainere Koko Šanele – katras sievietes garderobē jābūt vienai mazajai, melnajai kleitiņai. Tā pat ir arī ar citiem apģērba gabaliem, ja tev ir jau dažas žaketes, nepērc vēl vienu, bet sameklē kādu brīvāka veida jaciņu. Tādā veidā tavā garderobē radīsies dažādība, kā arī katru dienu būs iespēja izskatīties dažādi. Ja katru dienu velc dažādas kleitas, bet pa virsu velc vienu un to pašu žaketi, tas nozīmē, ka katru dienu izskatīsies gandrīz tā pat, jo kleitu, kas atrodas apakšā, reti kurš pamana.

Kad esi pārliecināts, ka iegādāsies konkrēto lietu, uzdod sev jautājumu: “Ar ko es to vilkšu kopā?”

Pirms esi samaksājis par konkrētu apģērba gabalu, apdomā, vai tavā garderobē atrodas lietas, ar kurām šis apģērba gabals būs savelkams. Izdomā vismaz 5 dažādus veidus, kur to var kombinēt un tad to vari nopirkt. Ja neizdodas to sakombinēt ar vismaz 2 komplektiem, tad nav vērts šo pirkumu veikt, jo tik un tā to nēsāsi reti.

Ja atrasts pirkums, no kura nevari atteikties, uzdod jautājumu: “Vai arī rīt man tas patiks?”

Ja ir atrasts pirkums, kurš ir dārgāks par noteikto summu, tad nemeklē iemeslus, kādēļ šis pirkums tev ir tik ļoti nepieciešams. Ir maza iespēja, ka šī prece tiks nopirkta šodien, tāpēc labākais veids, kā izdomāt, vai konkrētā prece ir nepieciešama, ir no nepirkt. Ja nākamajā dienā aizvien vēlēsies šo preci un būsi gatavs atstāt lielāku summu par to, tad ej un palutini sevi.

Ja šaubies par preci, uzdod jautājumu: “Vai šī prece ir to vērta, vai arī man tikai pievilina tās cena?”

Tieši atlaižu laikā tiek veikti pirkumi, kuri bieži vien tiek nožēloti. Kad tiek pamanītas atlaides, bieži vien neapdomājam, vai konkrētā prece tiešām ir nepieciešama. Tā kā cenas ir pievilcīgas, ir grūti atturēties no to iegādes (mejor aspirador escoba). Tieši šī iemesla dēļ tiek nopirktas preces, kuras nemaz nav vajadzīgas un visu laiku tik nostāvēs skapī. Arī mazas cenas kopā var sastādīt ievērojamu summu, tāpēc vislabāk pirms pirkuma sev uzdod visus augstāk minētos jautājumus.

Reklāmu sastādītāji jeb kopiraiteri

Jūs esat nolēmis pasūtīt reklāmas tekstu savas mājas lapas galvenajai lappusei? Vai jums ir nepieciešams tehnisks apraksts vai oriģināls raksts, ko ievietot savas mājas lapā? Tas nozīmē, ka jums ir nepieciešams reklāmas sastādītājs, jeb citiem vārdiem sakot kopiraiters.

Kas ir reklāmas sastādītājs?

Reklāmas sastādītājs ir profesionāls darbinieks, kurš ir spējīga radīt oriģinālus tekstus un autortekstus, kurus var ievietot dažāda satura mājas lapās. Parasti tie ir tehniska satura raksti, specializētām mājas lapām, reklāmas prospektiem, multimediju prezentācijām, ziņām, u.c. Šo sarakstu var papildināt arī ar citiem pakalpojumu veidiem. Citiem vārdiem sakot, tas ir pilnīgi viss, kas ir saistīts ar teksta saturu un to visu droši var iekļaut reklāmas sastādītāju pakalpojumos.

Katrs, reklāmas sastādītājs, var specializēties kādā konkrētā jomā, tā kura viņam labāk patīk un labāk padodas, piemēram, veikt tehniskos aprakstus vai rakstīt rakstus priekš celtniecības uzņēmumu mājas lapām, skaistumkopšanas uzņēmumu mājas lapām, u. t. t.

Ko nozīme vārdi “oriģinālais kopiraitings”?

Ar šiem vārdiem tiek apzīmēta, pilnīgi jauna teksts rakstīšana dažādām mājas lapām, reklāmas bukletiem, tehniskajiem aprakstiem. Pārējie, profesionālā reklāmas sastādītāja, pakalpojumi tiek saukti citos vārdos un ir paredzēti pavisam citiem mērķiem. Jebkurā gadījuma, profesionāla, reklāmas sastādītāja, klients saņem kvalitatīvu un unikālu tekstu, kurš ir uzrakstīts pēc visiem, reklāmas sastādīšanas noteikumiem.

Kur rodas reklāmu sastādītāji jeb kopiraiteri?

Mūsdienās, var sastapties ar ļoti atšķirīgie uzskatiem, par to, kur rodas profesionāli reklāmu sastādītāji. Vieni uzskata, ka lai izveidotu veiksmīgu reklāmas rakstu, ir nepieciešama filologa izglītība. Citi, atkal uzskata, ka pietiek ar kreatīvu domāšanu, bet kļūdas, kuras tiks pieļautas rakstot, var izlabot tehniskais kļūdu labotājs. Trešie, priekšroku dos tiem cilvēkiem, kuriem ir pieredze, oriģinālu tekstu rakstīšanā. Tas noteikti, tā arī paliks, katra pašā ziņā.

Interneta plašumos, jūs sastapsiet daudz, talantīgu reklāmas sastādītāju, pateicoties kuriem, tehniskas mājas lapas ar garlaicīgu saturu pārvēršas interesantās mājas lapās, kuri ir patīkami uzturēties un iegūt jaunu informāciju. Bet, ne jau kurš katrs, reklāmas sastādītājs ir spējīgs realizēt galveno devīzi – pastāstīt vienkāršiem vārdiem par sarežģītām lietām. Lai to izdarītu, ir vajadzīga profesionāla izglītība, pozitīva un nestandarta domāšana, saprātīgs kreatīvs.

Kāds labums ir no reklāmu sastādītājiem?

Reklāmu sastādītāji raksta oriģinālus rakstus mājas lapām, tehnisko kopiraitingu, darījumu piedāvājumus, tekstus galvenajām lapaspusēm, tekstus mājas lapu popularizēšanai, kā arī daudz citu.

Kādus tekstus un rakstus, reklāmu sastādītājiem, var pasūtīt?

Profesionāli, reklāmu sastādītāji, parasti raksta rakstus par tām jomām, kurās labi orientējas. Tas nozīmē, ka reklāmas sastādītājam, kurš labi pārzina skaistumkopšanas jomu, jūs varat pasūtīt rakstus tieši par skaistumkopšanu, tam, kurš labi pārzina celtniecības jomu, jūs varat pasūtīt rakstus tieši celtniecības jomā, u. t. t. Profesionāli, reklāmu sastādītāji no diletantiem, atšķiras ar to, ka viņiem tajā jomā, par kuru viņi raksta ir zināšanas un pieredze, viņi tajās labi orientējas. Diletanti, bieži vien raksta rakstus par tēmām, kuras paši nesaprot. Lai kļūtu par lielisku manikīri, ir jāmācās, tieši tāpat ir arī ar reklāmu sastādītājiem. Ar to vien, ka jums ir lieliska fantāzija un bagāts vārdu krājums, nepietiks, lai kļūtu par profesionālu, tekstu rakstītāju mājas lapām ar kvalitatīvu saturu.

Jebkura ideja, vispirms piedzimst jaunā projekta īpašnieka galvā, pēc tam, kad tā ir gatava iemiesoties, projekta vadītājs, dodas pie reklāmas sastādītāja. Reklāmas sastādītāja uzdevums ir materializēt jauno ideju. Lai to izdarītu, pēc iespējas efektīvāk un kvalitatīvāk vajag sastādīt tehnisko uzdevumu. Šajā dokumentā ir norādīta informācija, kura norāda kādam vajadzētu būt tekstam, kādas pret to ir prasības, realizācijas termiņš un citi, svarīgie momenti.

Kā atšķirt labu mājas lapas saturu no viduvēja mājas lapas satura?

Ar katru gadu, kvalitatīvs mājas lapas saturs tiek pieprasīts aizvien vairāk, nav noslēpums, ka labi un kvalitatīvi teksti ir vajadzīgi vienmēr un visur. Lai sasniegtu labus rezultātus, kopiraitera darbs prasa izmaiņas un atteikšanos no vecajiem šabloniem. Piemēram, kādreiz tik populārie teksti, kuri bija pārpildīti līdz nelabumam ar atslēgas vārdiem (tā saucamie SEO teksti), tagad paliek pagātnē. Mūsdienu, interneta mārketingam ir augstas prasības un viena no tām ir autoru oriģinālie raksti, jo labs saturs nozīmē, ka pirmām kārtām, tas ir labs priekš lietotājiem. Tas ņem vērā mērķauditorijas vajadzības, piedāvā sasāpējušu problēmu risinājumu un sniedz noderīgas atbildes, mājas lapas lietotājiem.

Informācijas laikmetā, kad interneta resursi ir pārpildīti ar dažādas kvalitātes un dažāda noderīguma tekstiem, mājas lapas unikālais saturs, vairs nav viens no galvenajiem kritērijiem. Tagad, lai izveidotu labu saturu, autoram vajag pārspēt pašam sevi, lai piedāvātu ieinteresētai publikai labāko, no visa, ko var piedāvāt. Daudz vieglāk ir sameklēt trūkumus viduvējā rakstā un kļūdas profesionāla kopiraitera darbā, nekā atbildēt uz jautājumu, ar ko šis raksts piesaista? Lielisks saturs, ir kopiraitera radošais lidojums, kurš izpaužas lakoniskās autora teksta rindās. Bet, lai saprastu, kādam ir jābūt labam saturam, apskatīsim kritērijus, kā atšķirt labu saturu no diletantu mākslas un viltus kopiraiteriem.

Tiešs, viduvēja, sliktas kvalitātes satura apraksts

Masveidīga tirāža

Piemēram, jūs lasāt unikālu tekstu par kārtējo, pašmāju ražojuma produktu, bet pēc tam, citās mājas lapās, sastopaties tieši ar tādu pašu, analogu informāciju, kura ir vienkārši nokopēta. Tas nozīmē, ka tekstam ir liegta oriģinalitāte, tajā nav unikalitātes un tādi teksti nav vērtīgi.

Nav galvenās domas

Katrā, pareizi uzrakstītajā tekstā, kā sarkans pavediens stiepjas galvenā doma. Tas ir viens no svarīgākajiem noteikumiem, lai izveidotu labu saturu. Mērķauditorijai ir vajadzīga konkrēta, viennozīmīga ideja, kuru ir noformulējis teksta autors.

Banāli vārdi

Viduvējs teksts vienmēr sākas ar banālām frāzēm, kuru tirāža jau ir prātam neaptverama: “Visiem ir zināms…”, “Mūsdienās…”, “Zinātnieki apgalvo…”, u. t. t.

Vājš tekstu līmenis

Ja kopiraiters, nav pazīstams ar priekšmetu, par kuru ir jāraksta vai nav veltījis pienācīgi daudz laika, lai iepazītos ar tēmu, tad pasaulē nāk pseido – teksti, kuri ir atšķaidīti ar liriskām atkāpēm un banālām tēzēm. Atsevišķos gadījumos, kad ir vajadzīgs specifisks teksta saturs, nepieredzējis autors var izdarīt nepieļaujamas kļūdas un nekorektus secinājumus.

Saturs neatbilst gaidītajam

Labs saturs vienmēr tiek rakstīts, ņemot vērā mērķauditorijas vajadzības. Ja jūsu mērķauditorija ir uzņēmumu vadītāji un vadošie speciālisti, tad nevajag rakstīt tekstus blogu stilā. Korporatīvie lietotāji to nesapratīs.

Aicinājums darboties

Daudzi uzskata, ka aicinājums darboties ir tie brīnumvārdi, bez kuriem teksts nevarēs neko pārdot. Dzelžainu, pārliecinošu argumentu un loģikas vietā, saturs tiek piepildīts ar emocionāliem aicinājumiem darboties.

Ceram, ka tagad jums ir skaidrs, kāpēc nedarbojas nekvalitatīvs saturs. Ja jūsu mājas lapā, ir vieta rupjai un nepieklājīgai preču un pakalpojumu piedāvāšanai, tad daudziem lietotājiem tas ir nepieņemami un viņus neapmierina tāds piedāvāšanas stils. Lai pareizi atrisinātu savu uzdevumu, jums vajag panākt, lai mērķauditorija jums uzticas. Bet to var izdarīt, tikai ar maksimāli patiesiem tekstiem ar neapstrīdamiem argumentiem un pārliecinošiem secinājumiem.

Tagad, jūs esat iepazinušies ar pašām galvenajām pseido – tekstu pazīmēm, kuras ļoti ātri var atklāt, pieredzējis speciālists, kurš pārbauda tekstu saturu vai audits, kurš veic satura teksta analīzi.

25 pazīmes, ka mājas lapā ievietotais teksts ir kvalitatīvs

Izteicienu “kvalitatīvs mājas lapas saturs”, lieto visi, kam nav slinkums un reklamē viduvēja līmeņa pakalpojumus, par augstām cenām. Bet, kas tad patiesībā slēpjas aiz šī ierastā teiciena? Atbildi sameklēsiet šajā rakstā, te tiks runāts par kvalitatīvu tekstu kritērijiem, visiem saprotamā valodā.

1. Risina konkrētas problēmas. Jauna satura radīšana tiek pakļauta galvenajam mērķim – atrast atbildes, uz potenciālo lietotāju jautājumiem un piedāvāt praktiskus risinājumus: ātrāk, saprotamāk, rezultatīvāk.

2. Tajā ir atspoguļota inovatīva pieeja. Jauns skatījums uz pierastām lietām, ekstravaganti, sarežģītu jautājumu risinājumi un principiāli jauna pieeja mūžīgo problēmu risināšanai – tā ir vēl viena atšķirība, kura ir vērojama kvalitatīvam saturam un liecina par to, ka tā nav zemas kvalitātes skribelēšana.

3. Atšķiras ar dziļo materiāla apstrādi. Mājas lapas saturs piedāvā plašas zināšanas un ir kompetents dažādās jomās, kuras cilvēki raksturo kā dziļu materiāla apstrādi un esošo problēmu pieņemamu risinājumu.

4. Satur aktuālu informāciju. Pieprasīts saturs vienmēr atspoguļo aktuālu informāciju, kura ir noderīga mērķauditorijai un veicina esošo uzdevumu risināšanu. Ar konkrētiem piemēriem, tiek atklāts veids, kā labāk sasniegt nosprausto mērķi.

5. Tas ir loģisks. Loģisks stāstījums, izvēlētās tēmas ietvaros un sakarīgi secinājumi, vienmēr atrod saprašanu no auditorijas puses, kuri ne tikai atstāj komentārus un atsauksmes, bet atrod arī kopējo saktu punktu uz aktuālām problēmām.

6. Tas ir unikāls. Oriģināls, augstas pakāpes teksts, pieprasa to, lai tas tiktu atzīts par kvalitatīvu. Jo tāds teksts, kura saturs, vēl nav izplatījies pa visiem interneta plašumiem, saņems īpašu cieņu no pārlūkprogrammu puses. Pareizs saturs, satur jaunas idejas, piedāvā lasītājiem apspriest uzrakstīto un padalīties ar savām personīgajām domām.

7. Satur tematiskas sadaļas. Saturam ir loģiski tekstu bloki, kuri atvieglo nepieciešamās informācijas meklēšanu, uzlabo materiāla uztveršanu un atcerēšanos.

8. Ir lasītāju uzticības cienīgs. Kvalitatīvs saturs patīk lasītājiem, tāpēc, ka tas satur ne tikai dzīves patiesību vai piemērus, bet arī emocionālus stāstus, negaidītus notikumus, intervijas ar pazīstamiem cilvēkiem un daudz ko citu, kas ir ne tikai lasītāju ievērības, bet arī cieņas vērts.

9. Tam ir lakonisks nosaukums. Īss, konkrēts un nesarežģīts virsraksts, kurš nosauc tēmu, bet saglabā intrigu, ir spējīgs nodrošināt, potenciālās auditorijas uzmanību.

10. Tam ir konkrēts mērķis. Ja saturam ir konkrēts mērķis, tad droši varam teikt, ka tas ir augstas kvalitātes saturs un tas padara to atšķirīgu no bezjēdzīgiem tekstiem, kuros nav radošas izpausmes.

11. Tas ir interesants lasītājiem. Noderīgi un aktuāli raksti, par jebkuru tēmu, lasītājiem vienmēr ir interesanti un viņi, labprāt, ar tiem dalās sociālajos tīklos, atstāj mājas lapu adreses.

12. Atbilst mājas lapas tematam. Publikācijām gan blogos, gan specializētajās mājas lapās ir jāatbilst mājas lapas tematikai.

13. Tam ir optimāls apjoms. Katram gadījumam ir vajadzīgs konkrēts teksta apjoms, kurš var ļoti atšķirties – sākot no 500 zīmēm preces aprakstam un beidzot ar 3000 zīmēm analītiskiem rakstiem, kuri tiek izlasīti viena elpas vilcienā. Svarīgākais – risināt tēmu, nevis dzīties pēc daudzuma un labos tekstos “liet ūdeni”.

14. Tam ir atsauksmes no citām mājas lapām. Tas liecinās par kvalitatīvu, mājas lapas saturu. Interesantiem un noderīgiem materiāliem nav vajadzīga papildus reklāma.

15. Tas ir uzrakstīts vienkāršiem, visiem saprotamiem vārdiem. Specializētie teksti vienmēr atšķirsies no tiem tekstiem, kuri ir paredzēti plašam lietotāju lokam, kuram nav zināšanu specializētajā jomā. Lai rēķinātos, ar visu plašo auditoriju, kvalitatīvs teksts tiek rakstīts maksimāli novienkāršotā veidā.

16. Atšķiras ar nevainojamu pareizrakstību. Ja teksts ir uzrakstīts gramatiski pareizi, tas liecina ari par kvalitatīvu saturu.

17. Satur sarakstus. Tekstam ir marķējums vai numerācija, kura atvieglo uztveršanu.

18. Tam nav liekas optimizācijas. Kvalitatīvs teksts satur daudz atslēgas vārdu, piemērotu sinonīmu un vārdi ir uzrakstīti dažādās formās.

19. Ir dabīgs. Teksts nesatur lieku, komerciālu informāciju.

20. Ir vizuāli pievilcīgs. Labu tekstu ir viegli lasīt un uztvert, tas ir sadalīts loģiskās daļās, tajā ir ievietotas fotogrāfijas, zīmējumi, shēmas, u. t. t.

21. Izejošās saites ved uz aktuālām publikācijām. ja, jūs no mājas lapas uzreiz var nokļūt resursā, kur ir pieejama atjaunotā informācija, tas liecina par kvalitatīvu mājas lapas saturu.

22. Autors neslēpjas no lasītājiem. Labiem tekstiem un rakstiem, vienmēr ir autors, kurš neslēpjas.

23. Nesatur pretrunīgu informāciju. Augstas kvalitātes saturs atšķiras ar konkrētu loģiku un nesatur pretrunīgu informāciju.

24. Vienmēr ir atsauksmes uz pirmavotiem. Par kvalitatīvu saturu liecinās atsauksmes uz pirmavotiem, vienalga kādā valodā tie ir, kā arī veicinās lasītāju uzticību.

25. Satur konkrētus piemērus. Tekstos, kuros ir apspriesta sarežģīta tēma – finanses, ekonomika, tehnika, u. c., vienmēr ir vajadzīgi piemēri.

Kāpēc mājas lapām ir nepieciešami imidža raksti

Lai mājas lapa būtu interesanta ir nepieciešams tajā ievietot daudz dažādu un interesantu rakstu, bet katrai mājas lapai ir viena lappuse, no kuras ir atkarīgs ļoti daudz, arī tas, kāda būs lietotāju attieksme pret šo mājas lapu, gan arī tas, kā tā būs spējīga pildīt savas funkcijas. Tagad mēs runājam par mājas lapas galveno lappusi, jo tieši no tās būs atkarīgs, kāds iespaids par to radīsies un it īpaši tad, ja tā ir komerciālā uzņēmuma mājas lapa. Tādai mājas lapai, vajag piesaistīt lietotāju uzmanību, iepazīstināt ar uzņēmuma priekšrocībām un aizraujošā formā uzticības pilnu atmosfēru priekš katra klienta. Mūsdienās, galvenajai, mājas lapas lappusei ir jābūt rūpīgi pārdomātai un izstrādātai, tai jāsniedz konkrēts priekšstata par mājas lapas tematiku, tai ir jārada nepārvarama vēlme apskatīties citas sadaļas un ieslīgt korporatīvā resursa izpētē.

Ļoti svarīgu vietu, kvalitatīvā mājas lapā ieņem teksts, kurš sagaida, tikko jūs to atverat. Tieši teksts, ir spējīgs atklāt interneta resursa mērķus, gaumīgi prezentēt šos mērķus un ieinteresēt potenciālos klientus, kuri dotajā brīdī jau izvairās no šablona tekstu lasīšanas, tāpēc, daudzi jaunu projektu veidotāji, izvēlas speciālistus, kuri būtu spējīgi, viņu gara darbam uzrakstīt oriģinālu, piemērotu tekstu. Teksts var būt pavisam īss vai arī samērā garš, tam nav būtiskas nozīmes, jo katram interneta projektam ir savi mērķi un sava specifiska, bet tam obligāti ir jābūt interesantam, oriģinālam un aizraujošam. Piemēram, atsevišķos gadījumos, kad runa iet par internetveikaliem, kuri tirgo skaistumkopšanas piederumus, lielāko, galvenās mājas lappuses daļu, aizņem preces saraksts, bet pats teksts satur sevī daudz atslēgas vārdu un atrodas lapaspuses lejas daļā. Bet citos gadījumos, kad tiek veidota solīdas firmas vizītkarte, oriģināls teksts ir vēl jo vairāk nepieciešams, jo tam vajag izraisīt uzticību un cieņu, kuras pēc zināma laika būs spējīgas pāraugt ilglaicīgā sadarbībā.

Kritēji, kuri liecina par kvalitatīvu, mājas lapas galveno lappusi ir – lakoniskums, izteiksmīgums un pārliecinātība. Pateicoties, lakoniskumam, vajadzīgā informācija tiks pasniegta īsā formā, pateicoties otrajam kritērijam, teksts iegūs estētisku formu, bet pārliecinātība, sniegs pārliecinošus argumentus un palīdzēs izdarīt pareizo izvēli. Pats galvenais lēmums ir apmeklētāju lēmums, kuri atcerēsies jūsu mājas lapu un, labprāt, tajā atgriezīsies atkal un atkal.

Raksts “Par mums”

Runājot, par mājas lapas galveno lappusi, ir jāpiemin ka svarīga ir ne tikai ne tās noformēšana, bet arī ļoti svarīga ir sadaļa “Par mums” vai “Par uzņēmumu”, kura ir sastopama katrā, sevi cienošā mājas lapā. Jāsaka, ka to apmeklē, tikai vissīkumainākie un visvairāk ieinteresētie, mājas lapas apmeklētāji, kuri vēlas, pēc iespējas vairāk saņemt informācijas par interneta resursu, kuru apmeklē. Jo tādā sadaļā, var iegūt daudz interesantu faktu un smelt ļoti daudz svarīgas informācijas, gan par pašu kompāniju, gan arī par tās darbības aspektiem.

Mūsdienās, ir izveidojusies nerakstīta tradīcija, ka sadaļai “Par uzņēmumu” vai “Par mums” ir spilgts, izteikts imidža raksturs. Tās galvenais uzdevums – nodrošināt, nākamajiem apmeklētājiem skaidru priekšstatu par to, ar ko viņiem nākotnē var izveidoties sadarbība. Jo vairāk patiesas, pozitīvas un noderīgas informācijas, jo lielāka ir varbūtība, ka kārtējais, mājas lapas apmeklētājs kļūs par patstāvīgu, šī mājas lapas lietotāju.

Teksts, par mazu uzņēmumu, parasti satur konkrētus datus, ar ko šī firma nodarbojas un kādos virzienos it attīstījusies tās darbība, norāda pakalpojumu sarakstu, kuru tā sniedz vai preci, kuru ražo. Jau esošo klientu atsauksmes, ļaus papildināt tekstu ar nopietniem argumentiem, kuri pastiprinās, nākamo klientu pozitīvo attieksmi. Ja jums ir liels uzņēmums, tad sadaļā “Par uzņēmumu” vajag uzrakstīt par svarīgākajiem notikumiem tā pastāvēšanas laikā, par apbalvojumiem, par uzņēmuma misiju un tā mērķiem.

Tekstam, šajā sadaļā ir jābūt pēc iespējas objektīvākam, tāpēc ka apgalvojumi – “mūsu firma ir vislabākā”, “pie mums strādā vislabākie speciālisti”, ja tiem nav pamatota apgalvojuma, izraisīs tieši pretēju reakciju.

Oriģināls mājas lapas saturs ir vienkārši nepieciešams (turpinājums)

Priekš kam ir vajadzīgs oriģināls saturs?

Teksti, kuri ir paredzēti mājas lapām, tiek uztverti daudz sarežģītāk, nekā parastie teksti, kuri ir nopublicēti uz papīra. Tāpēc, mājas lapas saturs, prasa īpašu veidošanu un pieeju. Ja ņem vērā to, ka šis materiāls var tikt izlasīts desmitiem vai simtiem tūkstošu reižu, nevar ekonomēt līdzekļus, uz profesionāļu pakalpojumiem. Kvalitatīvi, oriģināli teksti un raksti ir spējīgi ātri segt visus, ar tiem saistītos izdevumus un nodrošināt efektīvu, mājas lapas attīstīšanos.

Oriģināli teksti ir droša bāze, veiksmīgai, mājas lapas popularizēšanai. Svarīgākie, oriģinālā teksta kritēriji ir – aktualitāte, patiesums un tas, cik viegli ir lasīt šo tekstu. Regulāra tekstu atjaunošana, interesantu un noderīgu rakstu publicēšana, garantēs jūsu mājas lapai, pastiprinātu interesi, ne tikai no lietotāju puses, bet arī no pārlūkprogrammu robotu puses. Tas labvēlīgi atsauksies un satura indeksāciju un vietnes popularizēšanu.

Oriģinālā satura priekšrocības

Ja jūs esat izvēlējies pareizo saturu savai mājas lapai, tad tas nodrošinās visu interneta resursa funkciju izpildīšanu:

 • Informatīvā funkcija – katrs satura veids (teksta, grafiskais, video vai audio materiāli) sniedz lietotājiem patiesu un noderīgu informāciju.
 • Ērts lietošanā – visiem satura veidiem ir jābūt pieejamiem un ērtiem, lietotājiem, ar jebkura līmeņa zināšanām.
 • Navigācijas funkcija – visiem elementiem ir jābūt intuitīvi un loģiski saprotami izvietotiem, tiem jānodrošina viegla pārvietošanās pa mājas lapas lappusēm un viegla, vajadzīgās informācijas sameklēšana.
 • Estētiskā funkcija – oriģinālie teksti un raksti, ir katras mājas lapas dizaina pamatā un kalpo par tās vizītkarti.

Kvalitatīvs mājas lapas teksts no citiem atšķiras:

 • Tas ir apjomīgs – 3 000 zīmes.
 • Tekstu un rakstu saturs ir aktuāls, tas periodiski tiek papildināts vai atjaunots.
 • Prasmīga optimizācija, kur tiek ņemts vērā interneta lietotāju uzvedības faktors un aktuālās, pārlūkprogrammu sistēmu prasības.
 • Kādas ir prasības pret mājas lapu tekstiem.

Jūs jau esat izvēlējies dizainu, izvēlējies izvietojumu un esat gatavs pasūtīt saturu savai mājas lapai, kura garantēs jums augstu apmeklētāju skaitu un galvu reibinošu tirdzniecību. lai realizētu šo nolūku, ir vajadzīgi oriģināli materiāli, kuri mājas lapas lietotājiem, sniegs pilnīgu un patiesu informāciju, par jūsu priekšrocībām konkurentu vidū un kura demonstrēs, unikālās, jūsu izreklamētās preces vai pakalpojumu īpašības. Gala rezultātā, profesionāls saturs, ļauj pārvērst parastos pircējus, par pastāvīgiem un aktīviem pasūtītājiem.

Prasmīgs mājas lapas saturs atbilst sekojošām prasībām:

 • Ievietotie teksti un raksti ir 100% unikāli.
 • Sniegtā informācija ir 100% patiesa un aktuāla.
 • Mērķauditorijas piesaistīšana ar teksta satura optimizāciju pārlūkprogrammas.
 • Ievietotā teksta saturam ir jābūt informatīvam un adaptētam, lai to var uztvert no monitora.
 • Mājas lapas apmeklētāju pamudināšana veikt aktīvas darbības: zvanīt, rakstīt vēstuli e – pastā, atstāt ziņu mājas lapā, izmantot atgriezeniskās saites formu.

Drošs un pārbaudīts veids, kurš reāli ļauj sasniegt manāmus rezultātus, ir interneta resursa aizpildīšana ar oriģināliem tekstiem, kuri izceļas ar savu unikalitāti. Tāpēc, lai jūsu mājas lapa tiktu apmeklēta pēc iespējas vairāk, jūs būs nepieciešams daudzveidīgs saturs: ziņas, reklāmas raksti, tehniski apraksti, lietotāju atsauksmes, u. t. t. Raksti, kuri regulāri tiks atjaunoti būs ļoti noderīgi arī mājas lapas vizītkartei.

Kur sameklēt oriģinālo saturu priekš mājas lapas?

Tas ir ļoti aktuāls jautājums, ar kuru bieži saskaras mājas lapu izstrādes speciālisti un to īpašnieki. Tie, kuri nav sevišķi tālredzīgi, cenšas bez atļaujas aizlienēt no citiem unikālo saturu un tādā veida, nodara sev pāri. Pārlūkprogrammas, jau lieliski māk noteikt pirmavotu un nežēlīgi iznīcina visus, plaģiāta meistardarbus.

Ja ir vēlēšanās, tad rakstus var iegādāties speciālās “teksta biržās”. Ja ņemam vērā, ka šo rakstu kvalitāte nav sevišķi augsta, tad tos pārsvarā izmanto optimizācija mērķiem. Tiem, kuri ciena autoru darbus, neatliks nekas cits, kā pasūtīt par naudu unikālus rakstus, kuriem būs augsta kvalitāte un kuri atbildīs visām jūsu prasībām.

Oriģināls mājas lapas saturs ir vienkārši nepieciešams

Mūsdienīgas, mājas lapas jeb tīmekļa vietnes, izveidošana un popularizēšana ir radošs process, kurš sastāv no vairākiem soļiem. Šajā procesā ir svarīgs viss, arī vietnes popularizēšana, jo no tā ir atkarīga vietnes nākotne. Īpašu vērtību, jebkurā interneta vietnē aizņem saturs un tāpēc, ir ļoti vēlams, lai tas būtu oriģināls, tāpēc, ka bez tāda satura, jebkura komerciālā vietne zaudē jēgu un nav noderīga tās apmeklētājiem.

Daudzi, klienti, kuri pasūta mājas lapas izveidošanu, risina mūžam aktuālo jautājumu – kur lai ņem kvalitatīvu teksta saturu priekš savas mājas lapas, tādu, kurš būtu interesants lietotājiem un tajā paša laikā atbilstu visām pārlūkprogrammas prasībām. Patstāvīga, rakstu vai tekstu rakstīšana aizņem daudz laika un prasa arī zināmas iemaņas. Praktiskākie klienti, liek pie malas savu lepnumu un prasīgumu un uztic vietnes, kvalitatīva satura veidošanu speciālistiem, kuri praktizējas tieši tekstu un rakstu jomā: vieniem pietiek ar to, ka nopērk lētu saturu priekš vietnes tekstu biržā, citi, atkal, vēršas pēc palīdzības visās iespējamās aģentūrās, kuras maksā lielu naudu vai reklāmas kompānijās, lai pasūtītu saturu savām vietnēm un kurš maksā “astronomiskas”, ne vienmēr pamatotas naudas summas. Bet, visgudrākie un talantīgākie, cenšas pasūtīt savai vietnei saturu pie profesionāliem izpildītājiem un pretī saņemt pienācīgu tekstu, par kuru nav jāpārmaksā traka nauda par ambīcijām vai skaļu vārdu.

Lai savai vietnei piesaistītu vajadzīgos apmeklētājus un lai tos noturētu, vietnes lappusēs ir jābūt ievietotam, tikai unikālam saturam: noderīgam un aktuālam. Tieši šo problēmu ir jārisina katru reizi, kad tiek izveidots jauns interneta projekts. Tekstu un rakstu saturs, gala rezultātā, nosaka to, cik veiksmīga ir jaunā, interneta vietne. Jo cilvēki, apmeklē vietnes priekš tam, lai iegūtu atbildes uz jautājumiem, kuri viņus interesē. Vieni, interneta lietotāji taisās doties atvaļinājumā un tāpēc izvēlas apmeklēt tās vietnes, kurās ir informācija par ceļojumiem, viesnīcām, transportu, u. t. t., bet citi ir nolēmuši iegādāties dzīvokli un tagad izskata visus iespējamos variantus, kur var uz izdevīgākiem noteikumiem paņemt kredītu. Bet citiem, atkal, būs aktuāls jautājums, kur iegādāties kvalitatīvu un lētu sadzīves tehniku, vai kādā internetveikalā, labāk, iepirkties.

Svarīgi ir saprast, ka jebkuras vietnes, informatīvajam saturam, ir jābūt ne tikai patiesam un aktuālam, bet obligāti, arī unikālam. Kopētie raksti un teksti nederēs ne tikai pārlūkprogrammu prasībām, bet var veicināt arī vietnes likvidēšanu, ja tā nokļūs visuvarenās Google filtros. Ja jūsu vietnē, būs ievietots unikāls teksts, tad tā var, ļoti ātri kļūt populāra pēc tajā ievietotajām frāzēm, pēc kurām to atpazīs pārlūkprogramma. Tas veicinās stabilu, mērķauditorijas pieplūdumu, kuri ir ieinteresēti iegādāties preci vai pakalpojumu.

Ko nozīmē vārdi – oriģināls saturs?

Mūsdienu, interneta vidē, ar jēdzienu “oriģināls saturs”, saprot jebkuru, teksts un multimediju materiālu, kurš ir paredzēts ievietošanai interneta vietnē” teksts, raksts, tehnisks apraksts, fotogrāfijas, zīmējumi, shēmas, grafikas, video, reklāmas materiāli, u. t. t. Bet visbiežāk, ar vārdiem “saturs priekš mājās lapām” lietotāji saprot tekstu materiālus. Daudzi klienti, nepiešķir interneta vietņu oriģinālajam tekstam, īpašu nozīmi un par daudz svarīgāku uzskata vietnes dizainu un citus vizuālos efektus. Parasti, šādos gadījumos, tekstu rakstīšanai, tiek pieaicināti neprofesionāli darbinieki, kuram nav vajadzīgās pieredzes un nav nekādas saprašanas par to, kādiem vajadzētu būt tekstiem un rakstiem, lai tos varētu ievietot interneta vietnē.

Pateicoties tādai pieejai, parādās ļoti spilgtas, bet optimizācijai, pavisam nederīgas vietnes, kuras ir aizpildītas ar neizglītotu skolnieku, diletantu un skopu cilvēku rakstiem. Visiem ir skaidrs, ka tāda vietne, nebūs spējīga ieinteresēt un noturēt retos lietotājus. Izdevumi, kuri ir saistīti ar veidošanu, popularizēšanu un reklāmu, ir zaudēti, bet mājas lapas īpašnieks, nesaprot, kādā veidā, panākt to, lai viņam būtu veiksmīga un peļņu nesoša, mājas lapa. Starp citu, kā jau jūs sapratāt, tad veiksmīgas mājas lapas noslēpums ir pavisam vienkāršs: pasūtiet unikālu saturu pie profesionāļiem un rezultāti neliks jums ilgi gaidīt.

Mūsdienās, to kāds ir teksts – oriģināls vai nē, nosaka teksta informatīvais saturs, kurš katru mājas lapu padara par patiesi unikālu un atšķirīgu no citām, bezsatura konkurentēm, kuras ir piepildītas ar zemas kvalitātes rakstiem un autoru – pašdarbnieku literārā žanra sacerējumiem. Turpinājums nākamajā raksta.

Kas jādara, lai korporatīvo mājas lapu varētu pēc iespējas veiksmīgāk sameklēt internetā?.

Rezultatīvu mājas lapas popularizēšanu nav iespējams iedomāties bez dažiem svarīgiem noteikumiem – optimizācijas un interneta resursu izvēršanas, pateicoties kuriem jums būs iespēja nodrošināt sev tik kāroto, pirmo vietu pārlūkprogrammu vietnēs. Tālāk minētie noteikumi, var tikt veiksmīgi pielietoti dažādām interneta vietnēm, kurām ir dažāda tematika un dažādi virzieni.

Interneta – projekta mērķu noteikšana un virzīšanās stratēģijas izstrādāšana

Pašā sākumā, jums vajag noteikt galvenos, tīmekļa vietnes mērķus: konkrētu mērķu sasniegšana tieši vietnes popularizēšanas jomā, zīmola popularizēšana vai līdera vieta izvēlētajā jomā. Tālāk, atkarībā no izvirzītā mērķa, tiek izstrādāts stratēģiskais plāns, kurš nosaka vietnes popularizēšanas etapus: iepriekšējā analīze, taktikas noteikšana, mērķauditorijas izpēte, reklāmas budžeta formēšana, stratēģijas realizēšana un iegūto rezultātu analizēšana.

Semantiskā kodola sastādīšana

Balstoties uz interneta projekta tematiku un meklēšanas biežumu, tiek izstrādāts vietnes semantiskais kodols.

Konkurentu analizēšana, izmantojot pārlūkprogrammu pieprasījumu

Ar konkurentu vietņu analizēšanas palīdzību, tiek apgūti iekšējās optimizācijas parametri, tiek noteikts cik kvalitatīvs un daudzveidīgs ir teksts, struktūra un navigācija. Pateicoties, konkurentu vides, profesionālai analīzei (auditam) var optimāli sadalīt budžetu un veikt visus ieplānotos darbus, varētu sasniegt izvirzītos mērķus, vietnes popularizēšanai, tam atvēlētajā laikā.

Vietnes dizaina izveidošana

Jebkuram, solīdam interneta resursam ir savs, absolūti unikāls dizains, kurš atvieglo vizuālo uztveri, gan grafiskajā, gan teksta informācijā, uzlabo vietnes navigāciju un veicina tās iegaumēšanu, neskaitāmo konkurentu vidū. Kvalitatīvs dizains un oriģināls noformējums, vienmēr piesaistīs apmeklētāju uzmanību un viņi, labprāt, paturēs vietni savā atmiņā.

Vietnes struktūras izveidošana

Jebkura, interneta resursa struktūra tiek iedalīta gan ārējā, gan iekšējā. Ārējā paredz nodaļu un sadaļu izveidošanu, kuras tiek aizpildītas ar tekstu, grafisku un citu saturu. Iekšējā – nosaka relatīvo, galveno, vietnes lapaspušu elementu, novietojumu. Struktūras izveidošanas laikā ir svarīgi ievērot galveno principu – ērtu pārvietošanos pa vietni un ātru piekļuvi informācijai, kura ir ievietota šajā vietnē.

Vietnes iekšējā optimizācija un atkārtota interneta lappušu piesaistīšana

Kvalitatīvs teksts ir vērtība gan priekš vietnes apmeklētājiem, gan priekš pārlūkprogrammām. Optimāli ievadot atslēgas vārdus, var panākt to, ka vietne, samērā ātri nonāks pārlūkprogrammu pirmajās vietās.

Periodiska satura atjaunošana

Lai tīmekļa vietnes apmeklētājiem, visu laiku būtu interese par jūsu vietni, lai pārlūkprogrammas pret jums būtu labvēlīgas, jums ir nepieciešams regulāri atjaunot tās saturu. Regulāra, ievietoto materiālu atjaunošana, liecina par to, ka resurss stabili atjaunojas un pilnveidojas, cenšas atbilst visām pārlūkprogrammu prasībām un aktuālām, interneta lietotāju vajadzībām.

Tīmekļa vietnes reģistrēšana pārlūkprogrammās un tematiskajos katalogos

Jebkuras tīmekļa vietnes popularizēšana nav iedomājama bez interneta resursa reģistrēšanas pārlūkprogrammu sistēmā un speciālajos katalogos. Šie veidi, tiek uzskatīti, par vieniem no visuzticamākajiem un visefektīvākajiem, kuri ļauj uzlabot vietnes pozīcijas un piesaista tematisko resursu papildus datu plūsmu.

Ārējo saišu daudzuma palielināšana no tematiskajiem resursiem

Saišu daudzuma palielināšana, kura notiek pateicoties jaunu materiālu publicēšanai citās saitēs un ienākošos saišu iegūšana, no līdzīgiem resursiem. Šis process ļauj vietnei manāmi pacelties uz augšu, kad tiek izmantoti pārlūkprogrammu pakalpojumi. Izvēloties saites – donorus, vajag rūpīgi izanalizēt visas saites, kuras ir nonākušas šajā vietnē, kā arī domēna vārda vēsturi. Tas ļaus jums manāmi samazināt iespējas, ka jūs vietne, kuru jūs vēlaties popularizēt, nokļūs Google filtros.

Tīmekļa vietnes popularizēšana izmantojot sociālos tīklus

Mūsdienu, interneta mārketings, ļauj nodrošināt kvalitatīvu vietnes popularizēšanu ar daudziem, efektīviem paņēmieniem, te nav vajadzības izmantot kaut kādas aizliegtās metodes.

Piedalīšanās partneru programmās

Sena, tīmekļa vietnes, popularizēšanas metode, kura nes sevī neizsmeļamu potenciālu komerciālo resursu attīstīšanas jomā, individuālie ieteikumi ir labākā reklāma gan precēm, gan pakalpojumiem.

Interneta lietotāju analīze

Profesionāla analīze un pareiza, interneta lietotāju, analīze, nodrošinās jums zināmas priekšrocības starp konkurentiem. Te ir svarīgs, gan lietotāju atrašanās laiks jūsu vietnē, gan apskatīto lapaspušu skaits, gan atkārtota atgriešanās. Tas viss, ļoti ietekmē vietnes popularizēšanu.

Pasaulē populārākās interneta vietnes

Mūsdienās, dators un internets ir kļuvuši par neatņemamām, ikdienas dzīves sastāvdaļām, dators sen jau vairs nav nekāds greznuma priekšmets. Vispasaules tīmeklis mums sniedz bezgalīgi daudz iespēju – strādāt no mājām, risināt darba jautājumus, iegūt vajadzīgo informāciju, sazināties, klausīties mūziku, skatīties filmas, lasīt ziņas…šo sarakstu varētu turpināt vēl un vēl.

Visu, mums vajadzīgo informāciju mēs iegūstam mājas lapās jeb tīmekļa vietnēs, kuru ir bezgalīgi daudz. Bet, neskatoties uz milzīgo daudzumu šo vietņu, ir tādas, kuras, salīdzinājumā ar citām, apmeklē milzīgs skaits cilvēku. Kuras tad ir šīs, vispopulārākās tīmekļa vietnes, kuras apmeklē, pasaulē vislielākais cilvēku skaits.

Šos pētījumus veica uzņēmums Alexa Internet, kurš jau vairāk nekā divdesmit gadus nodarbojas ar starptautisko, interneta datu plūsmas pētīšanu. Šī informācija, tad arī palīdzēja noskaidrot, kuras tad tīmekļa vietnes ir vispopulārākās visā pasaulē.

Tātad, jums tagad ir iespēja iepazīties ar vispopulārākajām interneta vietnēm.

“ВКонтакте”

Apmeklētāju skaits – 45 000 000 cilvēku mēnesī.

Vispopulārāko vietņu sarakstu atklāj jaunā, ambiciozā programmētāja Pāvela Durova projekts, kurš tika realizēts 2006. gadā un kurš jau pēc diviem gadiem bija kļuvis par vispopulārāko vietni Krievijā. 100 – miljonu lietotājs, šajā vietnē, tika piereģistrēts 2010. gada novembrī.

2015. gadā vietne “pārbrauca” uz īso internacionālo domēnu vk.com un tika atzīta par Eiropas populārāko tīmekļa vietni, kura pasaules mērogā atpalika tikai no “Facebook”. 2016. gada sākumā, šīs vietnes lietotāju skaits pārsniedza 360 miljonus. Katru dienu, lietotāji, lejupielādē vairāk nekā 09 miljonus fotogrāfiju (salīdzinājumam, speciāli izstrādātajā vietnē, kura paredzēta fotogrāfiju izvietošanai Instagram, katru dienu, tiek lejupielādēti aptuveni 70 miljoni video un attēlu).

Pēc Alexa datiem, šī vietne ieņem tikai 20 vietu, bet galvenais Alexa konkurents Similar Web, ņemot vērā vietnes lappušu kopējos skatījumus, ierindoja to pasaules reitinga 4. vietā.

“Linkedin”

Apmeklētāju skaits – 260 000 000 cilvēku mēnesī.

Vispopulārākajā, darbinieku meklēšanas un darba meklēšanas vietnē, ir piereģistrējušies aptuveni 435 miljoni lietotāju. Katru sekundi Lindekin reģistrējas divi jauni speciālisti. Katram, kurš pievienojas šai vietnei, ir jāaizpilda CV, kurā ir jānorāda arī savas īpašās prasmes. Visā projekta pastāvēšanas laikā, datu bāzē ir nokļuvuši vairāk par 380 miljoniem visdažādāko prasmju, tajā skaitā arī “māka kāpt kokos”, “pieņemties svarā”, “dzert ūdeni” un “vienkārši būt lieliskam”.

“eBay”

Apmeklētāju skaits – 285 000 000 cilvēku mēnesī.

Interneta veikals, kurā preces tiek tirgotas C2C formātā – lietotājs – lietotājam. Jebkurš, kurš vēlas, var piereģistrēties šajā sistēmā un izlikt pārdošanā mantas, rīkot izsoli vai noteikt precei konkrētu cenu. Tikai viena,2015. gada laikā, ar eBay palīdzību, tika pārdotas preces, kuru kopējā summa ir aptuveni 82 miljardi dolāru. 2016. gadā, šajā vietnē bija reģistrēti vairāk nekā 160 miljoni lietotāju, no kuriem 25 miljoni lietotāju ir tirgotāji. Katru stundu, šajā vietnē atrodas aptuveni 11 miljonu potenciālo pircēju, bet pastam, katru dienu vajag apstrādāt, aptuveni 20 000 paciņu ar precēm, kuras ir pasūtītas eBay.

“Twitter”

Apmeklētāju skaits – 290 000 000 cilvēku mēnesī.

Vietne, kura 2006. gadā tika atklāta kā mikroemuāru serviss, ātri vien kļuva par interneta fenomenu. Tas notika tāpēc, ka šīs vietnes pamatā bija ielikta iespēja sūtīt tekstu īsā veidā, līdzīgi kā tas ir ar īsziņu sūtīšanu.
Izrādījās, ka 140 simbolu ir pilnīgi pietiekami, lai lietotāju skaits sāktu augt neiedomājami ātri, neskatoties uz to ka Twitter nevar dalīties ar attēliem un citiem kontentiem. Pēc 4 gadiem, sociālajos tīklos, katru sekundi tika publicēti, aptuveni 750 “tvīti”.

2016. gada Twitter nosvinēja savu 10 gadu jubileju. Neilgi pirms tam, servisa lietotāji uzstādīja jaunu rekordu: vienu minūti pēc “Oskara” balvas piešķiršanas Leonardo Di Kaprio, tika nopublicēti aptuveni 440 000 tematisko “tvītu”.

“Amazon”

Apmeklētāju skaits – 450 000 000 cilvēku mēnesī.

Amazon ir pionieris starp internetveikaliem, visvairāk atpazītais un visdārgākais. Savā darbības sākumā tirgoja preses izdevumus, bet ātri vien “apauga” ar jaunām preču grupām. Tieši Amazon, sāka paši pirmie izmantot lidojošos dronus, preču piegādei.

“Wikipedia”

Apmekletāju skaits – 500 000 000 cilvēku mēnesī.

2016. gadā Wikipedia vietnes lapaspušu skaits tuvojās 5 miljoniem. Vietnē ir reģistrējušies, aptuveni, 2 miljoni lietotāju, aktualitātēm un precizitātei, seko aptuveni 11 – 12 tūkstoši brīvprātīgo cilvēku.

Yahoo!

Apmeklētāju skaits – 750 000 000 cilvēku mēnesī.

Ne visai populāra, bet neskatoties uz to, pasaulē otrā, populārākā pārlūkprogramma, kura ir ļoti līdzīga Google.

“Facebook”

Apmeklētāju skaits – 900 000 000 cilvēku mēnesī.

2016. gadā, Facebook lietotāju skaits, pārsniedza 1,65 miljardus un tas joprojām turpina augt ar ātrumu – plus 15% gadā, tātad, katru sekundi tiek piereģistrēti 5 jauni profili.

“Youtube”

Apmeklētāju skaits – 1 100 000 000 cilvēku mēnesī.

Vispopulārākais video hostings tika izveidots 23. aprīlī 2005. gadā.

“Google”

Apmeklētāju skaits – 1 200 000 000 cilvēku mēnesī.

Google ir vispopulārākā vietne visā pasaulē, to ļoti labi apliecina arī šīs vietnes apmeklētāju skaits.

Kas ir mājas lapas – vienkāršs skaidrojums

21. gadsimts ir informācijas tehnoloģiju gadsimts. Katrās mājās ir dators, kurš ir pieslēgts Vispasaules interneta tīmeklim. Domāju, ka mēs varam droši teikt, ka lielākā daļa cilvēku, mūsdienās nav spējīga bez tā iztikt, vienalga, vai tas ir skolnieks, vai tas ir students, vai tas ir parastais strādnieks, vai prestižas augstskolas dekāns. Nerunāsim tikai par jauniem cilvēkiem, datora iemaņas ir jāapgūst arī vecāka gada gājuma cilvēkiem, jo lai turpinātu strādāt savā darba vietā, kurā viss tiek modernizēts, šīs prasmes ir vienkārši nepieciešamas, nemaz jau nerunājot par to, ka ar mazbērniem, kuri atrodas ārzemēs, ir ļoti viegli sazināties ar Skype palīdzību, te atkal ir vajadzīgas konkrētas prasmes un protams, ka arī dators vai viedtālrunis. Bet ar interneta palīdzību ir iespējams arī lasīt grāmatas, ziņas, spēlēt spēles, izmēģināt kādu jaunu recepti, piestrādāt. Mūsdienās, gandrīz vairs nav tādu vecmāmiņu, kādas bija pirms kādiem 30 gadiem – ar lakatiņu galvā un garos svārkos ģērbušās, tagad vecmāmiņas ir elegantas sievietes, kuras māk apieties ar datoru. Te mēs varam spriest gari un plaši, bet atbilde būs viena – katram no mums, dators un internets ir kļuvis, par mūsu ikdienas neatņemamu sastāvdaļu.

Mēs arī zinām to, ka internets sastāv no mājas lapām, kuras ir pieejamas kopējai lietošanai, bet kas ir mājas lapa un prieks kam tā ir vajadzīga, mēģināsim noskaidrot šajā raksta.

Vārdi, mājas lapa, vai arī kā to kādreiz sauc svešvārdā web saite (website), nozīmē – vārds “site” tulkojumā no angļu valodas ir vieta, tātad, tas apzīmē atrašanās vietu, pozīciju, bet vārds “web saite” (mājas lapa) ir cēlies no angļu valodas vārda web tīmeklis, tātad sanāk, ka tā ir vieta vispasaules tīmeklī, citiem vārdiem sakot – internetā.

Katrai mājas lapai ir sava adrese, tai ir savs saimnieks un tā var sastāvēt no vairākām lappusēm, kuras mēs redzam, kā vienu veselu. Katra, mājas lapas lappuse satur teksta dokumentu, kurā informācija var būt pasniegta teksta veidā vai arī grafiski attēlota, kā arī saturēt skaņas vai video failu. Vairākas, mājas lapas lappuses, kurām ir kopējs dizains, kurām ir viena tēma, veido vienu mājas lapu. Katrai mājas lapai ir savi mērķi un uzdevumi, kuri tiek realizēti, pateicoties interneta tehnoloģijām.

Informācija, kura atrodas mājas lapā ir pieejama bezgalīgai auditorijai, tā ir pieejama, visiem interneta lietotājiem, no jebkura zemeslodes punkta. Mājas lapas ir pieejamas daudzās valodās un tas ir reāls solis pretī pasaules sabiedrībai. Šajā brīdī, var rasties jautājums, kā lai sameklē vajadzīgo mājas lapu? Lai to saprastu, vajag zināt, ko nozīmē tādi jēdzieni kā domēns un hostings.

Ja internetu salīdzina ar lielām pilsētām, piemēram Rīgu un Daugavpili, kurās ir liels iedzīvotāju skaits, tad katram pilsētas iedzīvotājam ir sava adrese (mājas numurs, dzīvokļa numurs), tieši tāpat ir arī ar mājas lapu adresēm. Mājas lapu adresi sauc par domēnu. Lai aizietu pie drauga ciemos, mēs uzzinām viņa adresi, tieši tāpat ir arī internetā, lai nokļūtu vajadzīgajā mājas lapā, mums meklēšanas joslā, vajag uzrakstīt vajadzīgo adresi. Visā pasaulē neeksistē divu vienādu domēnu, katrs domēns ir individuāls. Lai mājas lapas fails būtu pieejams visiem interneta lietotajiem, tam jābūt saglabātam, datora, kuram ir pastāvīgs un ātrs savienojums ar internetu, cietajā diskā. Tādu datoru sauc par serveri vai par hostinga serveri. Hostings ir tehnisks laukums, kurš paredzēts mājas lapu izvietošanai, citiem vārdiem sakot – vieta, kur atrodas mājas lapas. Ja hostinga kompānija strādā ideāli, tad interneta lietotājiem ir nepārtraukta pieeja mājas lapām.

Pirmā mājas lapa tika izveidota 1991.gada augustā un tās autors ir britu zinātnieks Timotijs Džons Bernes. Mājas lapā bija aprakstītas tajā laikā jaunās tehnoloģijas World Wide Web. Šo mājas lapu uzskata arī par pasaulē pirmo katalogu.