Oriģināls mājas lapas saturs ir vienkārši nepieciešams

Mūsdienīgas, mājas lapas jeb tīmekļa vietnes, izveidošana un popularizēšana ir radošs process, kurš sastāv no vairākiem soļiem. Šajā procesā ir svarīgs viss, arī vietnes popularizēšana, jo no tā ir atkarīga vietnes nākotne. Īpašu vērtību, jebkurā interneta vietnē aizņem saturs un tāpēc, ir ļoti vēlams, lai tas būtu oriģināls, tāpēc, ka bez tāda satura, jebkura komerciālā vietne zaudē jēgu un nav noderīga tās apmeklētājiem.

Daudzi, klienti, kuri pasūta mājas lapas izveidošanu, risina mūžam aktuālo jautājumu – kur lai ņem kvalitatīvu teksta saturu priekš savas mājas lapas, tādu, kurš būtu interesants lietotājiem un tajā paša laikā atbilstu visām pārlūkprogrammas prasībām. Patstāvīga, rakstu vai tekstu rakstīšana aizņem daudz laika un prasa arī zināmas iemaņas. Praktiskākie klienti, liek pie malas savu lepnumu un prasīgumu un uztic vietnes, kvalitatīva satura veidošanu speciālistiem, kuri praktizējas tieši tekstu un rakstu jomā: vieniem pietiek ar to, ka nopērk lētu saturu priekš vietnes tekstu biržā, citi, atkal, vēršas pēc palīdzības visās iespējamās aģentūrās, kuras maksā lielu naudu vai reklāmas kompānijās, lai pasūtītu saturu savām vietnēm un kurš maksā “astronomiskas”, ne vienmēr pamatotas naudas summas. Bet, visgudrākie un talantīgākie, cenšas pasūtīt savai vietnei saturu pie profesionāliem izpildītājiem un pretī saņemt pienācīgu tekstu, par kuru nav jāpārmaksā traka nauda par ambīcijām vai skaļu vārdu.

Lai savai vietnei piesaistītu vajadzīgos apmeklētājus un lai tos noturētu, vietnes lappusēs ir jābūt ievietotam, tikai unikālam saturam: noderīgam un aktuālam. Tieši šo problēmu ir jārisina katru reizi, kad tiek izveidots jauns interneta projekts. Tekstu un rakstu saturs, gala rezultātā, nosaka to, cik veiksmīga ir jaunā, interneta vietne. Jo cilvēki, apmeklē vietnes priekš tam, lai iegūtu atbildes uz jautājumiem, kuri viņus interesē. Vieni, interneta lietotāji taisās doties atvaļinājumā un tāpēc izvēlas apmeklēt tās vietnes, kurās ir informācija par ceļojumiem, viesnīcām, transportu, u. t. t., bet citi ir nolēmuši iegādāties dzīvokli un tagad izskata visus iespējamos variantus, kur var uz izdevīgākiem noteikumiem paņemt kredītu. Bet citiem, atkal, būs aktuāls jautājums, kur iegādāties kvalitatīvu un lētu sadzīves tehniku, vai kādā internetveikalā, labāk, iepirkties.

Svarīgi ir saprast, ka jebkuras vietnes, informatīvajam saturam, ir jābūt ne tikai patiesam un aktuālam, bet obligāti, arī unikālam. Kopētie raksti un teksti nederēs ne tikai pārlūkprogrammu prasībām, bet var veicināt arī vietnes likvidēšanu, ja tā nokļūs visuvarenās Google filtros. Ja jūsu vietnē, būs ievietots unikāls teksts, tad tā var, ļoti ātri kļūt populāra pēc tajā ievietotajām frāzēm, pēc kurām to atpazīs pārlūkprogramma. Tas veicinās stabilu, mērķauditorijas pieplūdumu, kuri ir ieinteresēti iegādāties preci vai pakalpojumu.

Ko nozīmē vārdi – oriģināls saturs?

Mūsdienu, interneta vidē, ar jēdzienu “oriģināls saturs”, saprot jebkuru, teksts un multimediju materiālu, kurš ir paredzēts ievietošanai interneta vietnē” teksts, raksts, tehnisks apraksts, fotogrāfijas, zīmējumi, shēmas, grafikas, video, reklāmas materiāli, u. t. t. Bet visbiežāk, ar vārdiem “saturs priekš mājās lapām” lietotāji saprot tekstu materiālus. Daudzi klienti, nepiešķir interneta vietņu oriģinālajam tekstam, īpašu nozīmi un par daudz svarīgāku uzskata vietnes dizainu un citus vizuālos efektus. Parasti, šādos gadījumos, tekstu rakstīšanai, tiek pieaicināti neprofesionāli darbinieki, kuram nav vajadzīgās pieredzes un nav nekādas saprašanas par to, kādiem vajadzētu būt tekstiem un rakstiem, lai tos varētu ievietot interneta vietnē.

Pateicoties tādai pieejai, parādās ļoti spilgtas, bet optimizācijai, pavisam nederīgas vietnes, kuras ir aizpildītas ar neizglītotu skolnieku, diletantu un skopu cilvēku rakstiem. Visiem ir skaidrs, ka tāda vietne, nebūs spējīga ieinteresēt un noturēt retos lietotājus. Izdevumi, kuri ir saistīti ar veidošanu, popularizēšanu un reklāmu, ir zaudēti, bet mājas lapas īpašnieks, nesaprot, kādā veidā, panākt to, lai viņam būtu veiksmīga un peļņu nesoša, mājas lapa. Starp citu, kā jau jūs sapratāt, tad veiksmīgas mājas lapas noslēpums ir pavisam vienkāršs: pasūtiet unikālu saturu pie profesionāļiem un rezultāti neliks jums ilgi gaidīt.

Mūsdienās, to kāds ir teksts – oriģināls vai nē, nosaka teksta informatīvais saturs, kurš katru mājas lapu padara par patiesi unikālu un atšķirīgu no citām, bezsatura konkurentēm, kuras ir piepildītas ar zemas kvalitātes rakstiem un autoru – pašdarbnieku literārā žanra sacerējumiem. Turpinājums nākamajā raksta.